Türkiye Cumhuriyeti

Birleşmiş Milletler Cenevre Ofisi Nezdinde Daimi Temsilciliği

Daimi Temsilcilik Tarihi ve Önceki Daimi Temsilcilerimiz

BM Cenevre Ofisi nezdindeki ilk temsilcimiz olan Miras Talat 27 Ekim 1948 tarihinde Cenevre Başkonsolosluğumuza atanarak  görevine başlamıştır.

1967 yılına kadar Cenevre Başkonolosluğumuza atanan görevlilerce yürütülen bu görev, 28 Mart 1967 tarihinden itibaren BM Cenevre Ofisi nezdinde Daimi Temsilciliğimizin faaliyete geçmesiyele ayrı bir birim olarak görevini sürdürmektedir.

 
Özdemir Benler
Büyükelçi
09.04.1967-28.04.1970
Coşkun Kırca
Büyükelçi
29.04.1970-29.08.1976
Ercüment Yavuzalp
Büyükelçi
10.09.1976-23.07.1979
Kamuran İnan
Büyükelçi
26.07.1979-19.09.1983
İlter Türkmen
Büyükelçi
13.12.1983-25.08.1985
Ercüment Yavuzalp
Büyükelçi
02.02.1985-23.09.1989
Cem Duna
Büyükelçi
26.09.1989-07.07.1991
Gündüz Aktan
Büyükelçi
30.07.1991-20.05.1995
Tugay Uluçevik
Büyükelçi
25.05.1995-30.04.1998
Murat Sungar
Büyükelçi
01.05.1998-16.10.2002
Türkekul Kurttekin
Büyükelçi
01.11.2002-30.11.2006
Ahmet Üzümcü
Büyükelçi
14.12.2006-12.07.2010
Mustafa Oğuz Demiralp
Büyükelçi, Daimi Temsilci
29.07.2010-16.08.2013
Mehmet Ferden Çarıkçı
Büyükelçi, Daimi Temsilci
22.08.2013-07.11.2016
Ali Naci Koru
Büyükelçi, Daimi Temsilci
17.11.2016-